Dzisiaj ruszamy z promocją lokalizacji noclegowych na Ziemi Lubaczowskiej. Zaczynamy od miejsca, które samo w sobie jest też atrakcją. Chutor Gorajec to miejsce spotkań, właściciele obiektu kładą duży nacisk na bycie tu i teraz, delektowanie się chwilą, kontakt z tradycją i naturą.

Z dala od zgiełku, blisko natury i ludzi, na przysłowiowym końcu świata jest niewielka wieś Gorajec, a w niej wyjątkowa, pełna pozytywnej energii i dobrych ludzi agroturystyka Chutor Gorajec. Miejsce spotkań i żywej tradycji prowadzone przez rodzinę Piotrowskich.

Jest kilka rzeczy, dla których na Ziemię Lubaczowską trzeba przyjechać: słońce, wino, ludzie i muzyka – wszystko to znajdziecie w Chutorze Gorajec. To tu dzięki majowemu Dniu Wolności Chłopskiej i lipcowemu Festiwalowi Folkowisko kultura tradycyjna pogranicza odżywa, trwa i nabiera nowych kształtów. Organizowane w Gorajcu imprezy pełne są warsztatów umiejętności ludowych, rajdów, koncertów gwiazd muzyki folkowej i potańcówek w starym stylu, a niewielka wieś zmienia się w kulinarną stolicę regionu, stając się jednym z najważniejszych punktów na folkowej mapie Europy.

Przyjedźcie do Gorajca na rowery, na kajaki, na poznawanie historii pogranicza, na wędrówki po lasach, spotykanie rysia i orła, po rozmowy ze Zbyszkiem Zielarzem czy Wodzirejem Marcinem, po wchłanianie kultury i sztuki tego regionu. To tu nauczycie się rozpoznawania ziół, pieczenia proziaków czy ludowego śpiewu białym głosem. Zwiedzicie zabytkową XVI wieczną cerkiew, która wypełnia się muzyką podczas organizowanych w Gorajcu koncertów.

Tu czas płynie inaczej. Nie będzie wam potrzebny telewizor czy telefon, wystarczy lornetka, aparat i knieje wokół. Zabierzcie na wyprawę dzieci, które poznają przyrodę dzięki interaktywnemu ekoszlakowi czy czatowniom ornitologicznym.

Najdogodniejsze opcje rezerwacji noclegu:

telefon: 570 096 596

email: chutorgorajec@onet.eu

Wyznacz trasę do Chutoru Gorajec >>>

Pokoje w Chutorze:

Pokój Jesień (50 zł os/doba) – łóżko małżeńskie oraz łóżko pojedyncze, łazienka w pokoju, ręczniki, balkon.

Pokój Studio (50 zł os/doba) – łóżko małżeńskie, 4 łóżka pojedyncze, łazienka w pokoju, ręczniki, balkon. Wygodny pokój dla dużej rodziny lub grupy przyjaciół.

Pokój trzyosobowy nr 2 (50 zł os/doba) – 3 łóżka pojedyncze, łazienka w pokoju, ręczniki.

Pokój trzyosobowy nr 3 (50 zł os/doba) -3 łóżka pojedyncze, łazienka w pokoju, ręczniki.

Zbiorówka (25 zł os/doba) -18 łóżek wojskowych, poduszka, śpiwór)

DZIECI: 0 – 5 LAT- POBYT BEZPŁATNY (jeśli dziecko dzieli łóżko z rodzicami); 6-14 LAT-50% ceny.

Pies/kot (po uzgodnieniu z gospodarzami)10 zł/doba – ze względu na bezpieczeństwo innych gości oraz naszych kur i kotów na wolnym wybiegu, psy zawsze muszą być na smyczy oraz pod opieką właściciela.

Aneks kuchenny dla gości: lodówka, dwupalnikowa kuchenka gazowa, mikrofalówka, czajnik, naczynia.

Doba chutorowa trwa od godziny 16.00 do godziny 12.00 dnia następnego.

Więcej informacji na stronie Chutoru Gorajec

Facebook: www.facebook.com/chutorgorajec

Instagram @chutorgorajec