Dolina strumienia Dublen, to całkowicie zdziczałe miejsce, gdzie nie ma dróg, ani ścieżek. Zapuszczają się tutaj tylko pasjonaci łazikowania po miejscach, gdzie większość ludzi nigdy nie dotrze. Znajdziemy tutaj wiele atrakcji przyrodniczych. Zapoznajcie się z niektórymi. Poniżej fotografia, gdzie widać strumień płynący pod cienką warstwą lodu.

Kaskady znajdziemy na około kilometrowym odcinku strumienia Dublen, od miejsca gdzie łączy się z innym strumieniem, wypływającym z Nowin tworząc Świdnicę. Gdy udamy się płaskodenną doliną pod prąd, co chwilę trafiać będziemy na małe kilkudziesięciocentymetrowe kaskady. W wielu miejscach zatrzymały się na nich gałęzie, co sprawia, że kaskady są większe.

Dublen ma sporo ciekawych miejsc, między innymi esowate meandry. Jedna z nich robi ogromne wrażenie, gdy się na nią patrzy z góry!

Na wiosnę w dolinie Dublenu występuje ciekawe zjawisko, topniejący lód z pobliskich łąk tworzy strumienie, które zlewają się do potoku, tworząc okresowe wodospady.

Wyżej dolinę opanowały bobry i zrobiły sporo zastawek. Jeżeli przez kilka lat nikt tutaj nie będzie ingerował w ich budowle, zetną sporo drzew i powstaną potężne stawy.

To tylko niektóre ciekawostki z Doliny Dublenu, resztę musicie sami odkryć 🙂