W piątek 3 grudnia Miejska Biblioteka w Lubaczowie zorganizowała spotkanie autorskie z Pati Maczyńską. Głównym tematem był problem przemocy wobec kobiet i w rodzinie.

Temat wzbudził bardzo duże zainteresowanie i na pewno spotkanie to zasiało pozytywne ziarno w umysłach obecnych na sali czytelników. Temat ten jest często „zamiatany pod dywan”, wielu też nie ma świadomości, jak dużo zła jest wokół nas, nawet za ścianą, u naszych sąsiadów. Nie reagujemy, nas to przecież nie dotyczy. Miejmy nadzieję, że spotkanie w Lubaczowie rozpocznie faktyczne zmiany w tej dziedzinie, dużo na to wskazuje. Zachęcamy tych, którzy mają taki problem, lub tych, którzy go bagatelizują do wypożyczenia książki Pati „Co widziały cztery ściany” której jesteśmy patronem jako stowarzyszenie – szukajcie jej w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie. Biblioteki zainteresowane pozyskaniem książki mogą się z nami skontaktować, w celu nabycia tej publikacji.
Białe wstążki na spotkanie dla uczestników, jako znak sprzeciwu wobec przemocy w rodzinie wykonały panie z Domu Dziennego Pobytu w Cieszanowie. Patronat nad spotkaniem sprawował Kierownik Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Lubaczowie.